"New York, New York"

Nowy Jork. Albo się zakochasz albo znienawidzisz. Ponadczasowe określenie Franka Sinatry "Miasto, które nigdy nie śpi" – choć często nadużywane, jednakże jak trafne. Można śmiało stwierdzić, że mieszają się tu wszystkie kultury, języki i kuchnie świata, co niewątpliwie wpływa na niepowtarzalny klimat tego miasta. Wachlarz możliwości jest ogromny - najsłynniejsze muzea na świecie, kultowe kluby muzyczne, wszechobecne drapacze chmur robiące wrażenie przechadzając się ulicami NY, a gdyby tak zobaczyć je z lotu ptaka?

Zaprojektujmy podróż – skontaktuj się z nami
Okres podróży 3- 10 Widełki finansowe 4000 - 7000 Czas wyjazdu wiosna-jesień Transport metro, taxi , siła własnych nóg, helikopter
40.711455, -74.008470

Miasto, które nigdy nie śpi

Odwiedź "stolicę świata"

Wall Street

Promem Ferry na Long Island

Greenwich Village

Top Of The Rock

Każda z dzielnic Nowego Jorku ma do zaoferowania coś innego. Niewątpliwie najbogatszy w atrakcje turystyczne jest nigdy nieśpiący Manhattan z symbolem zamożnej części Nowego Jorku, a jednocześnie najdroższą ulicą świata – 5th Avenue.

W tej samej dzielnicy znajdziecie najstarsze i jedne z najbogatszych w eksponaty muzua – Metropolitan Museum of Art, American Museum of Natural History, czy też The Museum of Modern Art. Choć tempo zwiedzania będzie spore znajdziemy czas na odpoczynek - relaks i kawa na ławce w Central Parku brzmi dobrze.

Nieodłączną częścią krajobrazu tego miasta są wieżowce, a więc wjedź na ich szczyt i zobacz zapierającą dech w piersiach panoramę Manhattanu. Empire State Building, Top of the Rock, WTC One. Każdy z nich oferuje widoki z nieco odmiennej perspektywy.

Nie ma lepszego sposobu na przeniesienie się z zatłoczonego Manhattanu do klimatycznych ościennych dzielnic jak spacer jednym z niezwykle urokliwych i fotogenicznym mostów. Brooklyn Bridge? A może Manhattan Bridge? Atrakcji nie zabraknie!

Miasto, które nigdy nie śpi
40.784786, -73.971039

Śladami filmowych bohaterów

Autorski program "śladami kina"

Empire State Bulding

5th avenue

Wizyta w Hell’s Kitchen oraz uliczna kuchnia

"Aktorska" gra miejska

Każdy miłośnik kinematografii dobrze wie, że jeden z najsłynniejszych musicali w historii kina - „West Side Story” uwiecznił Nowy Jork w rozśpiewanym stylu – kamienne fasady nowojorskich kamienic, wszechobecne schody przeciwpożarowe czy yellow cab. Poczuj klimat tego miasta oraz sam zobacz jeden z musicali na słynnym Broadwayu.

Wschód słońca, puste ulice i ubrana w wieczorową suknię Givenchy Audrey Hepburn w rękach trzymająca rogalika i kawę wpatruje się w witrynę Tiffany’ego. Takie śniadania się jada w Nowym Jorku. Piąta aleja ma wszystko z czym utożsamiane jest to miasto szyk, bogactwo i marzenia.

Miejsce, które jednych doprowadza do fortuny, innych do ruiny. O Wall Street – finansowym centrum świata przypominają sobie wszyscy, gdy następuje krach na nowojorskiej giełdzie. Niech nie dosięgnie Cię pokusa fortuny niczym Michaela Douglasa w filmie „Wall Street”. Zamiast tego spotkaj tam mosiężnego byka, który odwiedzającym ponoć również przynosi fortunę!

Kto nie pamięta kultowej sceny na szczycie Empire State Bulding odegranej przez Meg Ryan i Toma Hanksa w filmie „Bezsenność w Seattle”? Wjedź na sam szczyt tego drapacza chmur i podziwiaj hipnotyzującą panoramę Manhattanu jak bohaterowie tego filmu.

Czym byłby NY bez mniejszości narodowych, które od wieków tworzyły tam swoje enklawy. Spróbuj ulicznej kuchni w Chinatown, a dla fanów Ojca Chrzestnego przejdź się ulicami wciąż mającej włoski klimat dzielnicy Little Italy. Rozpoznałbyś ulicę ze sceny, w której postrzelono Don Vito Corleone?

Śladami filmowych bohaterów
40.784786, -73.971039

Helikopterem nad Manhattanem – VIP

Autorski program VIP

Zjawiskowy lot z panoramom Nowego Jorku

Spektakl na Broadwayu

Najważniejsze tarasy widokowe NY

One World Trade Center & Top Of The Rock

Wznieś się ponad "Wielkie Jabłko" i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki! Loty helikopterem nad Nowym Jorkiem to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Widok na wieżowce Manhattanu jest niezapomniany i z pewnością zrobi wrażenie na najbardziej wymagających turystach. Trasa lotu będzie obejmowała: Ellis Island, Statue Wolności, Freedom Tower, Empire State Building, Chrysler, Woolworth, Met Life Buildings, USS Intrepid oraz Central Park.Oprócz organizacji lotu wjedziemy na najważniejsze tarasy widokowe Nowego Jorku.

Podniebne eskapady dopełni spektakl na Broadwayu, który według wielu sympatyków "Stanów" stanowią nieodłączną część nowojorskiego doświadczenia. Myślisz o Broadway, w głowie natychmiastowo pojawia się myśl - zdumiewająca choreografia i fantastyczny akompaniament muzyczny. Chicago bądź Nędznicy / Les Miserables będą doskonałym wyborem.

 

 

Helikopterem nad Manhattanem – VIP