Perła Kaukazu

Od samego początku naszej pasji do podróżowania, Gruzja była i wciąż jest miejscem do którego uwielbiamy wracać. Ciężko się w niej nie zakochać. Majestatyczne widoki, cudowne jedzenie i przede wszystkim szczera gościnność lokalesów. Gruzja daje wiele możliwości podróży oraz organizacji niezapomnianych incentive. Prezentujemy "Perłę Kaukazu" na trzy sposoby - aktywnie trekkingowo, tour kulinarno-winiarski oraz Jeepami przez Svanetię.

Zaprojektujmy podróż – skontaktuj się z nami
Okres podróży 3 - 10 Widełki finansowe 4000 - 7000 Czas wyjazdu maj-wrzesień Transport bus, jeepy
42°41'52.6"N 44°30'53.7"E

Trekking na Kazbek + Elbrus

Poziom trudności: od umiarkowanego do trudnego

Klasztor Cminda Sameba - najbardziej rozpoznawalny gruziński krajobraz

Niesamowite trekkingi

Przepyszna lokalna kuchnia

Zwiedzanie stolicy z urokliwym Starym Miastem

Obserwując przepiękne krajobrazy gór Kaukazu ciężko usiedzieć w miejscu - sama sceneria wzbudza w człowieku nieodpartą chęć wyruszenia w pieszą wędrówkę. Podejmij wyzwanie i wybierz się z nami na spotkanie z majestatycznymi gigantami Kaukazu! Trekking na Kazbek (5047 m) i Elbrus (5642 m) to test umiejętności pracy w grupie, gwarancja niesamowitych widoków, a także ogromna satysfakcja po dotarciu na ich lodowe szczyty. Wejście na Elbrus może też być pierwszym krokiem do zdobycia Korony Ziemi. Alpiniści to właśnie tę górę, a nie Mount Blanc, uważają za najwyższe wzniesienie Europy.

Poza piękną przyrodą, poznamy otwartych Gruzinów, zwiedzimy urokliwe miasteczka oraz wypoczniemy przy suto zastawionym stole, pełnym gruzińskich przysmaków.

 

Trekking na Kazbek + Elbrus
42°48'24.0"N 42°36'24.7"E

Jeepami przez Svanetię

VIP travel

"Pętla Swanecka"

Fantastyczne widoki

Główny ośrodek gruzińskiego alpinizmu

"Góralska" kultura Swanów

Nieskażona przyroda i unikalny folklor

Praktycznie każdy region w Gruzji ma swoją unikatową specyfikę. Dzięki wyjazdom typu offroad, mamy okazję wjechania w głąb i poznania niesamowitych miejsc z nieco innej perspektywy. Wyprawa samochodami terenowymi łączy ze sobą poznawanie kultury tego miejsca oraz pełnej adrenaliny i przygód podróży poprzez przepiękne krainy.

Dzikie i nieprzystępne góry, kamienne baszty, liczące niekiedy ponad 800 lat, gwiaździste niebo nad Uszguli – zespołu kilku średniowiecznych osad, w których do dziś mieszka się w tradycyjnych kamiennych domach, a krajobraz urozmaicają liczne kamienne wielokondygnacyjne wieże oraz ośnieżone szczyty Kaukazu. Swanetia – jedna z najbardziej malowniczych i niedostępnych krain na Ziemi. Fantastyczne krajobrazy i imponujące kaniony docenisz jeszcze bardziej, zwiedzając Swanetię 7-osobowym jeepem, który dotrze nawet w najodleglejsze zakamarki tego magicznego regionu. Czekać na Was będzie niebanalna historia i jak to w Gruzji - przesympatyczni ludzie.

Podczas wyprawy będziecie przemierzać Gruzję korzystając także z dróg asfaltowych, jednakże tych dostarczających adrenaliny nie zabraknie!

Jeepami przez Svanetię
41.788113, 45.670068

Gruzińskie Gaumardżos

Rejony mało komercyjne

Tour po winnicach

Pierwszy z monastyrów – Lawra

Katedra Alawerdi z XI w.

Gaumardżos, czyli tradycyjne gruzińskie zawołanie wieńczące toast, oznacza „za zwycięstwo!”. Warto je sobie przyswoić, bowiem podczas tej podróży będziesz miał wiele okazji, żeby wznosić kielich w górę. Miejscowa kuchnia nie ma sobie równych, a nic tak nie wydobywa jej wszystkich zalet i sekretów jak wspaniałe gruzińskie wino, produkowane tu już 5000 lat p.n.e. Każdy przyjeżdżający do Perły Kaukazu, jak bywa określana Gruzja, może czuć się jak zwycięzca!

Podczas podróży m.in. przejedziemy przez region Kachetia - główny rejon uprawy winorośli oraz produkcji win. W planie obowiązkowo degustacje i zwiedzanie winnic. urokliwe Signagi, czy monastyry kute w skale zwane David Gareja. 

Gruzińskie Gaumardżos